Hlavní tréneri seniorských ženských reprezentácii: Európa


Prehľadná tabuľka, v ktorej si môžete v každom momente rýchlo overiť či pripomenúť mená aktuálnych kormidelníkov európskych národných výberov.


Tabuľka je zároveň zoznamom krajín, ktorých národný výber sa už objavil na medzinárodnej scéne. Krajiny, ktoré sa na zozname nenachádzajú doposiaľ v histórii  seniorskú ženskú reprezentáciu nemali aktívnu. 

Každá zmena na trénerskom poste bude zaregistrovaná ako aktualizácia článku.

krajina

aktuálny(-i) hlavný(-í) tréner(-i)

dátum evidencie

predchodcovia (od r. 2017)

Azerbajdžan

Georgij Voronov UKR

08.05.2017

Rafiga Šabanova (2008-2017)

Belgicko

Laurent Worm  FRA

 12.09.2017 

Linde Panis (2015-2017)

Bielorusko

Tomaž Čater  SLO

06.09.2013

 

Bulharsko

Veselina Zlateva

01.06.2016

 

Cyprus

Michael Apostolis 
*tím dlhodobo neaktívny od r. 2010

01.12.2010

 

Česko

Jan Bašný

02.07.2010

 

Čierna Hora

Per Johansson SWE

 18.11.2017 

Dragan Adžić (2010-2017)

Dánsko

Klavs Bruun Jørgensen

01.06.2015

 

Estónsko

Martin Noodla

 12.09.2017 

 

Faerské ostrovy

Scott Harrington  GBR

 04.06.2017 

Andreas F. Hansen (2015-2017)

Fínsko

Tommy Suoraniemi SWE

04.08.2016

 

Francúzsko

Olivier Krumbholz

25.01.2016

 

Grécko

Danilos Menelaos

01.12.2014

 

Gruzínsko

Georgi Gvazava

 08.06.2017 

 

Holandsko

Helle Thomsen DEN

30.09.2016

 

Chorvátsko

Nenad Šoštarić

 20.09.2017 

Goran Mrđen (2015-2017)

Island

Axel Stefánsson

31.05.2016

 

Izrael

Idan Aharonovich

 27.04.2017 

Shlomo Hoffman (-2017)

Kosovo

Florent Beqiri

31.05.2015

 

Litva

Bo Milton Andersen DEN

02.08.2016

 

Lotyšsko

Lidija Andrejeva
*tím dlhodobo neaktívny od r. 2008

01.11.2008

 

Luxembursko

?

 15.11.2017 

 

Macedónsko

Sime Simovski

10.09.2015

 

Maďarsko

Kim Rasmussen DEN

01.07.2016

 

Nemecko

Michael Biegler
*do 31.12.2017
 

Henk Groener NED
*prevezme tím od 1.1.2018

 25.10.2017 

 

Nórsko

Thorir Hergeirsson ISL

16.04.2009

 

Poľsko

Leszek Krowicki

05.07.2016

 

Portugalsko

Ulisses Miguel

15.07.2015

 

Rakúsko

Herbert Müller GER

01.03.2004

 

Rumunsko

Ambros Martín  ESP

04.10.2016

 

Rusko

Jevgenij Trefilov

16.09.2013

 

Slovensko

Dušan Poloz  CZE

28.06.2013

 

Slovinsko

Uroš Bregar

16.09.2015

 

Spojené Kráľovstvo (Veľká Británia)

Thomas Brønd DEN

18.11.2016

 

Srbsko

Ljubomir Obradović

13.04.2017

Dragica Djurić (2016-2017)

Španielsko

Carlos Viver

23.02.2017

Jorge Dueñas (2007-2017)

Švajčiarsko

Werner Bösch & Urs Mühlethaler
*dočasní tréneri

 15.11.2017 

Jesper Holmris DEN (2013-2017)

Švédsko

Henrik Signell

18.05.2016

 

Taliansko

Riccardo Trillini

 23.08.2017 

Michael Niederwieser (2016-2017)

Turecko

Serdar Eler

15.02.2017

Hikmet Vurgun (2010-2017)

Ukrajina

Boris Čižov

01.07.2016

 

 

Obdobné materiály pripravujeme aj pre ostatné hádzanárske kontinentálne federácie.

 


Súvisiace články

Kategórie článku

▼ Zobraziť kategórie článku.
Diskusia (0)

Načítať iný obrázok.