Keď sa povie: Anna Vjachireva.


Je nám cťou a zároveň veľkou poctou odštartovať seriál nie úplne tradičných krátkych besied práve s mladou cárovnou súčasnej hádzanej, o ktorej sme na našej stránke písali len nedávno.


Anna VJACHIREVA, a rovnako to bude aj pri ďalších hádzanársky činných persónach vždy v budúcnosti, na rozdiel od klasických rozhovorov nedostala ani jednu konkrétnu otázku, ale heslovite sme jej predostreli len zmes vybraných širokochápaných výrazov či slovných spojení. Čo jej napadne a čo leží na srdci pri ich vyrieknutí?  

Pre Aňu sme nemohli vybrať žiadny iný počet, než práve trinásť predložených tém. Zhrnutie  jej absolútne slobodných odvetných myšlienok na ne ponúkame v nasledovných riadkoch. Pre komplexné pochopenie dodávame, že sme ich zozbierali postupne v priebehu augusta počas letnej prípravy Astrachanočky Astrachaň, aktuálne nového klubu, v ktorého drese bude Anna od súťažnej sezóny 2014/2015 nastupovať.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Ja – Anna Viktorovna Vjachireva
"To som ja :-) Nič ma nenapadá. Je to príjemné, ak to nehovorím ja a niekto pozná moje meno. Inak to vo mne neevokuje nič zvláštne. Je to ťažká otázka a nerada rozprávam o sebe."

Talent
"Talent je zaiste dôležitý, no aj bez neho, s veľkým chcením, je možné dosiahnuť významné úspechy a profesionálne napredovať. A ak máš talent, nedá sa jednoducho spoliehať len na to, čo si dostal od prírody, ale musíš tento dar každý deň rozvíjať a pracovať nad všeličím novým. Myslím, že podstata je celkom jednoduchá."

Tréning
"V tomto momente mi napadajú negatíva a pokazená nálada. Cítim veľkú únavu. Po juniorských MS som síce mala týždeň voľna, no pri pomyslení na posledných šesť rokov bez prázdnin, je ten týždeň akoby nič. Obzvlášť keď sa celý čas motáš po povinnostiach a sťahuješ sa. (Anna len prednedávnom definitívne spečatila svoj prestup zo zvenigorodskej Zvezdy do Astrachanočky Astrachaň, pozn.red.)"

Mládežnícka a seniorská hádzaná
"Samozrejme je to rozdiel. Myslím si, že naša mládežnícka generácia (1994/95 a ml., pozn.red.) bola veľmi kvalitná a nemyslím tým len Rusko. Tá úroveň, ktorú mali naše mládežnícke šampionáty, bola pre nás dobrou školou a myslím že pre súperky takisto. Avšak seniorská hádzaná je pre mňa zaujímavejšia, možno pre to, že je náročnejšia."

Reprezentácia
"Závisí od toho ktorá. Keď rozmýšľam nad našou mládežníckou, prvou myšlienkou je radosť, že skoro uvidím dievčatá a že si spolu zahráme. Bolo mi s nimi veľmi dobre, bol to pre mňa skutočný tím snov. Keď je reč o seniorskej, uvedomujem si, že čoskoro to bude veľmi veľmi náročné. Fyzicky i morálne. Nemám vôbec rada letnú prípravu, avšak k príprave v priebehu sezóny mám dobrý vzťah, ak je práve síl dostatok."

Jevgenij Vasiľjevič Trefilov
"Nič špeciálne. Vyťaženie, bremeno, práca."

Tvoja výška
"(smiech) Normálna, dobrá výška :-)  Bolo by lepšie o 5 cm viac, ale inak super :-)"

Kroky :-)
"Vtipné, pretože mi ich často pískajú nespravodlivo :-)"

Budúcnosť
"Rodina a deti."

Viktor Leonťjevič, Polina, rodina
"Otec bol mojim prvým učiteľom. To on ma naučil všetko, čo dnes viem, a najmä to hlavné - rozmýšľať na palubovke. Som mu za to nesmierne vďačná. Poline za podporu a porozumenie, mamke aj sestrám a bratovi veľké ďakujem za to, že sú vždy pri mne. Veľmi ich všetkých ľúbim a vždy mi chýbajú. Teraz keď budem hrať v inom meste to bude ešte ťažšie, ale dúfam že všetko dobre dopadne."

Bežný voľný deň
"Smútok, žiaľ a clivota. Voľné dni ani sily momentálne nie sú. Cítim sa príšerne, moje fyzické rezervy sa už jednoducho vyčerpali. Posledný voľný deň som mala 3. augusta, a aj to na sústredení so seniorskou reprezentáciou po trojfázových tréningoch. (na danú tému sme sa s Annou rozprávali 17.augusta počas prípravného turnaja v rumunskej Baia Mare, pozn.red.)"

Slovensko
"Ak mám byť úprimná, nenapadá ma vôbec nič :-)"

13
"Nie je to pre mňa až tak veľmi dôležité číslo, ale ak by som mala hrať v drese s iným, tak mi to pravdepodobne pokazí náladu."

 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

foto: yandex.ru/io13v (2), ihf.info (1)
Rozhovor bol autorizovaný, Anna v prepise nič nezmenila.


Súvisiace články

Galéria
Kategórie článku

▼ Zobraziť kategórie článku.
Diskusia (0)

Načítať iný obrázok.