Samostatne rozhodne kúpiteľné.


Pozriem sa na dovtedy príliš neznámu ženskú reprezentáciu Slovenka na hádzanárskych ME, vidím a kúpim. Koho?


Samozrejme je neoddiskutovateľné, čo pre média dookola opakuje aj tréner Poloz, že náš úspech na EURO nedosiahli jedinci, ale (správne riadený) tím. Veď aj niektorí kolegovia-fanúšikovia z popredných hádzanárskych krajín, s ktorými občas prehodíme pár slov, sa nad slovenským kolektívom pozastavili a výkon z toho nezabudnuteľného večera sami ohodnotili ako nádherný emocionálny zážitok. A po videní oného zápasu so Srbskom boli radi, že mohli zdieľať nášho krásneho tímového ducha a živú (celo)slovenskú radosť.

Skauti solídnych hádzanárskych klubov ale predsa len nemohli nezaregistrovať širokú ponuku relatívne neznámych hádzanárok-jednotlivkýň zo slovenského kádra. A tak je tu trojica subjektívne vybraných hráčok, nad ktorých angažovaním by sme v našom imaginárnom klube na základe výkonov z Osijeku a Záhrebu uvažovali asi najviac, to všetko pritom prirodzene aj z hľadiska ich perspektív do budúcnosti.


3. každá hráčka osobitne nemenovaná
Keď už kolektív, tak celý. Všeobecne vzaté pevne dúfame, že slovenskú ponuku si kvalitnejšie celky všimnú a vyberú si z nej absolútne kohokoľvek. Pretože každý jeden prestup slovenskej hádzanárky do lepšieho a modernejšieho klubu by bol krásnym momentom a prísľubom nádejnej budúcnosti. Snáď sa naše želanie splní.

2. Lucia Gubíková
Kto si myslel, že naša 1993-ka v bráne na tomto zozname z nejakého dôvodu nebude, tak to je ozajstný šialenec. A nebolo to len o tom magickom výkone zo zápasu so Srbkami, pretože Lucka mala rad svetlých momentov aj v ostatných zápasoch, do ktorých zasiahla. A vôbec, je to radosť sa pozerať na jej celkový prejav v bráne. Esteticky či brankársky, ona medzi tri hádzanárske žrde jednoducho patrí a želajme si, nech z nej ďalej rastie a raz vyrastie hráčka veľkého formátu.

Lucia Gubíková.

1. Monika Rajnohová
Asi najpríjemnejšie prekvapenie ME prišlo v podaní našej najmladšej hráčky. Samozrejme roboty nad výkonmi by sa určite stále našlo dosť (na kom nie?!?), ale keď ju človek vidí hrať a vzápätí si pozrie hádzanársku modernu v podaní mladých talentovaných Holanďaniek, Švédok, či Dánok, tak zrejme nejaké tie súvislosti uvidí. Už v mládežníckej generácii ročníkov 92/93 bola do istej miery dosť neprehliadnuteľná svojim štýlom, v ktorom je jednoducho cítiť to vývojové štádium, do ktorého sa hádzaná dneška dostala. Čo možno zaujme úplne najviac, to sú Monikine parádne preskoky cez obranu súpera, čo je prvok, ktorý je v súčasnosti v moderných hádzanárskych školách veľmi často a s obľubou používaný. Odchovankyňa trenčianskej hádzanej má ale celkovo neprehliadnuteľne šikovné ruky a rozhodne by sa, čisto z hľadiska svojich osobných zručností, dala vytvarovať do veľmi kvalitnej osobnosti.

Monika Rajnohová.

Foto: ehf-euro.com (3)


Súvisiace články

Galéria
Kategórie článku

▼ Zobraziť kategórie článku.
Diskusia (0)

Načítať iný obrázok.