Africké hry 2015 – kvalifikácia


Kvalifikácia prebieha formou turnajov v siedmych regionálnych zónach.


Zóna 1


Turnaj v zóne 1 nebol hraný. Alžírsko sa kvalifikovalo na záverečný turnaj bez boja ako jediný prihlásný tím.

 

Zóna 2: Thiès (Senegal), Mar 13 – 15


piatok, 13.marca 2015:
Mali – Guinea 31-19 (16:8)
Senegal – Kapverdy 36-16 (20:7)

sobota, 14.marca 2015:
Guinea – Kapverdy 23-24 (12:12)
Senegal – Mali 31-15 (14:8)

nedeľa, 15.marca 2015:
Kapverdy – Mali 20-25 (9:11)
Senegal – Guinea 29-19 (17:7)

1. Senegal  » postup 3 3 0 0 96 - 50 6
2. Mali  » postup
3 2 0 1 71 - 70 4
3. Kapverdy 3 1 0 2 60 - 84 2
4. Guinea
3 0 0 3 61 - 84 0

Zo zóny 2 postúpili na záverečný turnaj dva najlepšie tímy.

Zóna 3: Niamey (Niger), Mar 10 – 15 Apr 1 – 4


streda, 1.apríla 2015:
skup.A  Benin – Burkina Faso 17-30 (7:11)
skup.B  Pobrežie Slonoviny – Ghana 10-0 kontum.; oneskorený príchod Ghany na turnaj

štvrtok, 2.apríla 2015:
skup.A  Niger – Burkina Faso 14-24 (7:9)
skup.B  Nigéria – Ghana 40-10 (25:6)

piatok, 3.apríla 2015:
skup.A  Benin – Niger 34-11 (14:5)
skup.B  Pobrežie Slonoviny – Nigéria 16-17 (6:7)


Skupina A

1. Burkina Faso  » postup
2 2 0 0 54 - 31 4
2. Benin
2 1 0 1 51 - 41 2
3. Niger 2 0 0 1 25 - 58 0


Skupina B

1. Nigéria  » postup
2 2 0 0 57 - 26 4
2. Pobrežie Slonoviny
2 1 0 1 26 - 17 2
3. Ghana
2 0 0 2 10 - 50 0


sobota, 4.apríla 2015:
o 5.miesto  Niger – Ghana 23-25 (11:9)
o 3.miesto  Pobrežie Slonoviny – Benin 24-15 (13:8)
finále  Burkina Faso – Nigéria 32-34 pen. (14:12, 27:27, 29:29, 30:30)

Zo zóny 3 postúpili na záverečný turnaj dva najlepšie tímy.

 

Zóna 4: Kinshasa (DR Kongo) - vonku, Mar 11 – 14


streda, 11.marca 2015:
DR Kongo – Gabon 26-18 (13:10)

štvrtok, 12.marca 2015:
Gabon – Kamerun 20-32 (8:14)

sobota, 14.marca 2015:
Kamerun – DR Kongo 3:6* prerušené v 11.minúte a nedohrané kvôli lejaku

1. Kamerun  » postup
1 1 0 0 32 - 20 2
2. DR Kongo  » postup
1 1 0 0 26 - 18 2
3. Gabon 2 0 0 2 38 - 58 0

Zo zóny 4 postúpili na záverečný turnaj dva najlepšie tímy.
 

Zóna 5: Addis Abeba (Etiópia), Feb 11 – 16 Mar 10 – 12


utorok, 10.marca 2015:
Etiópia – Uganda 23-28 (12:14)

streda, 11.marca 2015:
Uganda – Keňa 23-27 (10:11)

štvrtok, 12.marca 2015:
Etiópia – Keňa 24-34 (11:17)

1. Keňa  » postup
2 2 0 0 61 - 47 4
2. Uganda 2 1 0 1 51 - 50 2
3. Etiópia 2 0 0 2 47 - 62 0

Zo zóny 5 postúpil na záverečný turnaj len víťazný tím. 

Zóna 6: Lusaka (Zambia), Mar 9 – 14

Avizovaní účastníci:
 Zambia
 Zimbabwe

Kvalifikačný turnaj v zóne 6 bol zrušený kvôli odhláseniu účastníckych tímov. Organizátorská Zambia sa automaticky kvalifikovala na záverečný turnaj.

 

Zóna 7: Antananarivo (Madagaskar), Feb 25 – Mar 1 Mar 29


nedeľa, 29.marca 2015:
Madagaskar – Maurícius 32-16 (17:9)


Zo zóny 7 postúpil na záverečný turnaj víťaz zápasu.

 


Kategórie článku

▼ Zobraziť kategórie článku.
Diskusia (0)

Načítať iný obrázok.