2.liga žien SR: Šurany – Martin 32-17


Suverénne priebežné vládkyne tretej najvyššej súťaže vstúpili do jarnej časti očakávaným dvojbodovým zásahom pred vlastným publikom.


Aj napriek tomu že išlo o súboj veľkého lídra s jasným outsiderom, nehrala sa tentokrát v šurianskej športovej hale tak zaujímavá hádzaná ako v iných obdobných zápasoch v tejto sezóne. Konieckoncov aj utlmené reakcie opäť príkladne zaplnenej tribúny dali tušiť, že dnes to v podaní domácich nebolo úplne to pravé orechové. Líderky súťaže prakticky od úvodného hvizdu až do konca viac či menej experimentovali so zložením zostavy na palubovke a možno aj to viedlo k celkovo nadpriemerne veľkému počtu nepresností a technických chýb. Napriek tomu sa výsledok vyvíjal jednoznačne, keď už po úvode bolo 7:1 pre Šurianky. Najvyššie vedenie HKM sa ale napokon neprehuplo cez dvadsaťgólovú hranicu ani raz a v samom závere Martinčanky pri hluchej päťminútovke domácich dokázali napokon skorigovať prehru na veľmi prijateľný konečný 15-gólový rozdiel.

Hosťky na lavičke bez hlavnej trénerky Lady Dungworthovej sa vzhľadom k svojej výkonnostnej úrovni taktiež nevyhli chybičkám a chybám, no na pôde veľkého favorita predviedli celkovo sympatický obetavý výkon počas celých 60 minút. Radosť nórskych študentiek medicíny na čele s jedinou Slovenkou v zostave - dobre chytajúcou matadorkou Beluskou (roč.nar. 1963!) v bráne bola po každom úspešnom momente príkladná. Medičky tak zo Šurian mohli odchádzať rozhodne s dobrým pocitom a osobitne "tradičná" nórska mentalita, v hádzanárskom prevedení s úsmevom v každom okamihu aj napriek vysokému zaostávaniu v skóre, si určite zaslúži veľký kompliment.

 

HKM Chirana Medical Šurany – HK Slávia Medik Martin 32-17 (16:6)
Slovensko – 2.liga žien 2014/2015 – 12.kolo: nedeľa 8.marca 2015 o 17:00 h, Športová hala Šurany.
HKM: Vachová, Nemešová - M.Rácková 5, Mohyláková 5, Bérešová 5, Takáčová 4, Vidiečanová 4, Kodadová 3, Procháczková 2, N.Rácková 1, Mesárošová 1, Cagáňová 1, Gábrišová 1, Jenigárová, Fíšanová, Slažanská. Hrajúca hl.trénerka Lucia Bérešová.
HK Slávia: Beluská - Søegaard Røst 5, Rosenberg 3, Rivrud Loseth 3, Tunestveit 2, Grøden 2, Vinsnesbakk Huglen 1, Ølstøren 1, Bjåland Østerhus, Kjær, Wolan, Baldursdottir. Tréner Marián Bednár.
Rozhodovali Novák a Gubo.

 

Ilustračné titulné foto:  Vladimír Smolek//zahoran.sk


Súvisiace články

Kategórie článku

▼ Zobraziť kategórie článku.
Diskusia (0)

Načítať iný obrázok.