Majstrovstvá sveta kadetiek (U18) 2016



Základná informácia

Miesto konania: Bratislava (Slovensko)
Termín konania turnaja: 19. - 31.júla 2016
Generácia (vekové obmedzenie): turnaj je určený pre hráčky s ročníkom narodenia 1998-1999 a mladšie, pričom nutné je dosiahnutie minimálneho veku 15 rokov najneskôr v deň prvého zápasu príslušného tímu na turnaji

Účastníci

●  Slovensko (organizátor)
 Egypt (víťaz Majstrovstiev Afriky kadetiek (U17) 2015)
 Angola (2.miesto na Majstrovstvách Afriky kadetiek (U17) 2015)
 DR Kongo (3.miesto na Majstrovstvách Afriky kadetiek (U17) 2015)
●  Dánsko (víťaz Majstrovstiev Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Rusko (2.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Maďarsko (3.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Rumunsko (4.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Slovinsko (5.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Chorvátsko 6.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Francúzsko (7.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Švédsko (8.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Nemecko (9.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Španielsko (10.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015)
●  Južná Kórea (víťaz na Majstrovstiev Ázie kadetiek (U17) 2015)
●  Japonsko (2.miesto na Majstrovstvách Ázie kadetiek (U17) 2015)
●  Čína (3.miesto na Majstrovstvách Ázie kadetiek (U17) 2015)
●  Kazachstan (4.miesto na Majstrovstvách Ázie kadetiek (U17) 2015)
●  Uzbekistan (5.miesto na Majstrovstvách Ázie kadetiek (U17) 2015)
●  Nórsko (dodatočná miestenka za 11.miesto na Majstrovstvách Európy kadetiek (U17) 2015 po odstúpení zástupcu Oceánie)
●  Brazília (1.miesto na Majstrovstvách Panameriky kadetiek (U18) 2016)
●  Paraguaj (2.miesto na Majstrovstvách Panameriky kadetiek (U18) 2016)
●  Argentína (3.miesto na Majstrovstvách Panameriky kadetiek (U18) 2016)
●  Čile (4.miesto na Majstrovstvách Panameriky kadetiek (U18) 2016)

Žreb základných skupín

Žrebovanie sa uskutočnilo 18.mája 2016 (video Otvoriť odkaz v novom okne.).

A skupina: Rusko, Chorvátsko, Japonsko, Nemecko, Angola, Čile
B skupina: Maďarsko, Brazília, Švédsko, Čína, Španielsko, DR Kongo
C skupina: Rumunsko, Južná Kórea, Francúzsko, Paraguaj, Kazachstan, Nórsko
D skupina: Dánsko, Slovinsko, Slovensko, Egypt, Argentína, Uzbekistan

Hrací systém

Prvé štyri tímy z každej zo štyroch šesťčlenných základných skupín postupujú do play-off, hraného od osemfinále. Tímy z piatych miest v základných skupinách hrajú o konečné 17.-20.miesto play-off systémom, tímy zo šiestych miest obdobne o 21.-24.miesto. Porazení osemfinalisti hrajú zápasy o konečné 9.-16.miesto podľa špecifického kľúča, založeného na výsledkoch v základných skupinách (viď časť 3.3 pravidiel organizácie podujatí IHF Otvoriť odkaz v novom okne.)Porazení štvrťfinalisti hrajú play-off systémom o konečné 5.-8.miesto.

Najvyššie umiestený tím, vynímajúc Maďarsko, sa kvalifikuje na MS junioriek (U20) 2018.

Informačné zdroje k priebehu turnaja

 Oficiálna webstránka turnaja
 Medzinárodná hádzanárska federácia 
 Pictorial Handball Match Statistics / Data Service
 Wikipedia


Záznamy zápasov

 YouTube kanál Slovenského Zväzu Hádzanej 
 YouTube kanál minihádzanej Slovenského Zväzu Hádzanej


Konečné poradie

1.  Rusko (postup na na MS junioriek (U20) 2018)
2.  Dánsko
3.  Južná Kórea
4. Nórsko, 5. Maďarsko, 6. Francúzsko, 7. Švédsko, 8. Chorvátsko, 9. Egypt, 10. Angola, 11. Nemecko, 12. Brazília, 13. Slovensko, 14. Rumunsko, 15. Španielsko, 16. Slovinsko, 17. Japonsko, 18. Argentína, 19. Kazachstan, 20. Čína, 21. Paraguaj, 22. Čile, 23. DR Kongo, 24. Uzbekistan 


Súvisiace články

Galéria
Kategórie článku

▼ Zobraziť kategórie článku.
Diskusia (2)

Načítať iný obrázok.

WHandball.com
15.07.2016, 13:05


@tibor, vstup na všetky zápasy šampionátu bude voľný.

tibor
14.07.2016, 11:10


Chcel by som sa spýtať, či bude aj vstupné ?